Promocje doktorskie

04.12.2016
8 listopada 2016 roku w auli Collegium Novum UJ odbyły się uroczyste promocje doktorskie Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi. Promocjom przewodniczył Prof. Stanisław Kistryn, prorektor UJ ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych. Uroczystą przysięgę złożyło 13 promowanych, w tym 2 z naszego Instytutu – dr Justyna Kowal-Kasprzyk oraz dr Wojciech Wróblewski. Po złożeniu przysięgi doktorskiej promowani odebrali dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie

Wizyta profesorów z Uniwersytetu Pamukkale

23.11.2016
W dniach 6-13 listopada b.r. Instytut Nauk Geologicznych miał przyjemność gościć w ramach wymiany Erasmus+ dwóch specjalistów sedymentologa - prof. Mehmeta Özkula oraz sejsmologa prof. Halila Kumsara z Uniwersytetu Pamukkale w Denizli (Turcja). W dniu 8 listopada wygłosili oni prelekcję dotyczącą rozwoju budowli trawertynowych w północno-zachodniej Turcji (M.Özkul: Travertine towers: Exceptional travertine depositional morphologies from the Hisaralan Geothermal Field, NW Turkey) oraz historycznych trzęsień ziemi w obrębie antycznych miast w zachodniej Turcji (H. Kumsar: Historical earthquakes that damaged Hierapolis and Laodikeia antique cities and their implications for earthquake potential of Denizli basin in western Turkey).
więcej o Wizyta profesorów z Uniwersytetu Pamukkale

Wykład Profesora Alexandre Anesio (University of Bristol, UK)

23.11.2016
W dniu 28.10.2016 roku odbyły się wykłady profesora Alexandre Anesio z Uniwersytetu w Bristolu w ramach „Distinguished Lecture Tour 2016” organizowane przez European Association of Geochemistry (EAG). Tematyka wykładów dotyczyła roli mikroorganizmów procesach geologicznych („Biogeochemical cycles and microbial processes in icy habitats”; „The interplay between weathering and microbes during soil formation”).
więcej o Wykład Profesora Alexandre Anesio (University of Bristol, UK)