Wizyta profesorów z Uniwersytetu Pamukkale

W dniach 6-13 listopada b.r. Instytut Nauk Geologicznych miał przyjemność gościć w ramach wymiany Erasmus+ dwóch specjalistów sedymentologa -  prof. Mehmeta Özkula oraz sejsmologa prof. Halila Kumsara z Uniwersytetu Pamukkale w Denizli (Turcja). W dniu 8 listopada  wygłosili oni prelekcję dotyczącą rozwoju budowli trawertynowych w północno-zachodniej Turcji (M.Özkul: Travertine towers: Exceptional travertine depositional morphologies from the Hisaralan Geothermal Field, NW Turkey) oraz historycznych trzęsień ziemi w obrębie antycznych miast w zachodniej Turcji (H. Kumsar: Historical earthquakes that damaged Hierapolis and Laodikeia antique cities and their implications for earthquake potential of Denizli basin in western Turkey). W spotkaniu uczestniczyli licznie pracownicy, doktoranci oraz studenci naszego Instytutu.

Data opublikowania: 23.11.2016
Osoba publikująca: Wojciech Gruza