Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wykłady online

Szanowni Państwo,

w odpowiedzi na zainteresowanie wykładami online, jakie organizuje Koło Naukowe Geologów Studentów UJ przesyłamy linki do zapisanych transmisji z wykładów, które odbyły się w ostatnim roku na YouTubie.

  *   Kosmiczne zderzenia: jak powstają kratery uderzeniowe, dr Ania Łosiak: https://youtu.be/hfTG7V4D8l8
  *   Historia wody na Marsie, dr Natalia Zalewska: https://youtu.be/4DQeHWa1120
  *   Tworzywa sztuczne w środowisku, prof. Marek Michalik, Kinga Jarosz: https://youtu.be/8qmhn1xjZbU
  *   Paleokoryta, fosy, wały i „dark earth” - studia nad relacjami człowiek-środowisko w rejonie średniowiecznego gródka w Rozprzy, prof. Piotr Kittel: https://youtu.be/cx5BgX-uV28

Zachęcamy do subskrybowania kanału KNGS UJ na YouTubie: (8) Koło Naukowe Geologów Studentów UJ - YouTube<https://youtube.com/channel/
UCAq4AppNK-BmBmC2EDpJEsw
>, gdzie zapewne będą pojawiać się kolejne wykłady.

Zarząd KNGS UJ
Koło Naukowe Geologów Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego
kngsuj@uj.edu.pl<mailto:kngsuj@uj.edu.pl>
Koło Naukowe Geologów Studentów UJ | Facebook<https://facebook.com/
kolonaukowegeologowstudentowuj

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Koło Naukowe Geologów Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego jest organizacją zrzeszającą grupę ambitnych studentów zainteresowanych pogłębianiem swojej wiedzy geologicznej. 

Koło działa przy Instytucie Nauk Geologicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. 

W ramach pracy Koła realizowane są programy naukowe i popularnonaukowe takie, jak: konferencje naukowe, wyjazdy zagraniczne w najdalsze zakątki świata, czy też warsztaty dla młodzieży szkolnej z zakresu nauk o Ziemi.

 

Siedziba:

Instytut Nauk Geologicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego
Gronostajowa 3a, 30-387 Kraków, pokój: 1.30
Kontakt: kngsuj@gmail.com

Strona FB Koła naukowego Geologów Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego
kliknij tutaj

Strona FB konferencji Dni Geologii https://facebook.com/DniGeologii/

 

 

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zarząd koła:

Prezes: Aleksandra Żmudzińska
Zastępca Prezesa: Dominika Świąder
Skarbnik: Artur Galicki
Sekretarz: Julia „Wysza” Dziewońska
Opiekunowie Koła: dr Piotr Łapcik, mgr Krzysztof Ninard

Historia

Koło Naukowe Geologów Studentów UJ działa przy ING UJ już od lat siedemdziesiątych.

W ostatnich latach Koło mogło poszczycić się organizacją takich wydarzeń, jak Ogólnopolska Konferencja Geologicznych Kół Naukowych (2007) czy Pierwsza Międzynarodowa Studencka Konferencja Geologiczna (1st Sudents' International Geological Conference, 2010), która stała się wydarzeniem cyklicznym, a członkowie Koła brali czynny udział w jej kolejnych corocznych edycjach na Łotwie, Ukrainie i w Czechach. 

W 2014 r. mieliśmy zaszczyt organizować jubileuszowy 20. Europejski Zjazd Geologów EUGEN (European Geoscience Students Network). Zjazd odbywa się co roku w innym kraju, dzięki temu mieliśmy okazję być w Słowenii, Belgii i Chorwacji. 

Od 2017 roku Koło organizuje studencką konferencję naukową - Dni Geologii (Geology Days). Poprzednie edycje zakończyły się ogromnym sukcesem, dlatego kolejne wydarzenia skierowane są do szerszego grona studentów i mają charakter międzynarodowy. Głównym założeniem Dni Geologii jest przedstawienie efektów działalności naukowej studentów z różnych instytucji oraz nawiązanie współpracy pomiędzy uczelniami.

KNGS UJ w ciągu roku zajmuje się również wyjazdami terenowymi. W trakcie trwania semestrów są to zwykle obszary Polski (Pieniny, Góry Świętokrzyskie, Góry Izerskie). Podczas przerwy wakacyjnej  organizowane były wyjazdy zagraniczne  (Islandia, Ukraina, Maroko). 

Koło współpracując z kadrą ING prowadzi również działalność popularyzującą naukę wśród dzieci i młodzieży (coroczny udział w Festiwalu Nauki i Sztuki, w Małopolskiej Nocy Naukowców, wizyty w szkołach, Dzień Dziecka w ING UJ). 

 

 

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Dni Geologii

Dni Geologii to studencka konferencja naukowa organizowana przez Koło Naukowe Geologów Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego od 3 lat.

Jest to wydarzenie cykliczne skierowane do studentów, doktorantów i pasjonatów geologii z różnych zakątków Polski i świata.

Po wcześniejszym sukcesie Dni Geologii kolejne edycje będą miały charakter międzynarodowy. Młodzi naukowcy będą mieli okazję do podzielenia się efektami swojej pracy naukowej, zdobycia nowych umiejętności czy też zapoznania się z geologią ciekawych regionów Polski.

Dni Geologii skupiają się przede wszystkim na konferencji naukowej (obejmującej sesję referatową oraz posterową), ale ich częścią są również warszaty oraz wyjazdy terenowe, których celem jest poszerzenie wiedzy teoretycznej i praktycznej.   

Informacje dotyczące tego wydarzenia są dostępne na stronie FB : https://www.facebook.com/DniGeologii/

 

Tak było w poprzednich latach

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wyprawa Koła Naukowego do Maroka

Wyprawa Koła Naukowego Geologów Studentów UJ Maroko 2018 była drugą z rzędu po wcześniejszej, zakończonej sukcesem, wyprawie na Islandię.

Tym razem zdecydowaliśmy się na południową część Maroka, w której znajdują się słynne lokalizacje mineralogiczne i paleontologiczne.

Odwiedziliśmy takie miejsca jak Bou Azzer znane z minerałów kobaltu, niklu i arsenu, Taouz i Mibladen, w których poszukiwaliśmy m.in. wanadynitów, barytów, wulfenitów, Kerrouchen słynące ze znakomitej jakości agatów i azurytów.

Nie przegapiliśmy lokalizacji paleontologicznych znajdujących się na naszej trasie, takich jak Alnif (będące centrum poszukiwań i handlu trylobitami), poszukiwaliśmy również ramienionogów na dewońskich rafach. Zobaczyliśmy także tropy jurajskich dinozaurów w okolicach Imilchil.

Oprócz wyprawy geologicznej nasza podróż miała na celu integrację grupy oraz poznanie nowej, lokalnej kultury.