Prezentacja nowego mikroskopu elektronowego Hitachi SU8600

Prezentacja nowego mikroskopu elektronowego Hitachi SU8600 Dnia 14 czerwca 2024 r. odbyła się prezentacja możliwości badawczych nowego mikroskopu elektronowego skaningowego Hitachi SU8600 z systemem mikroanalizy Bruker XFlash 7 oraz QUANTAX FlatQUAD zamontowanego w listopadzie 2023 r. w Laboratorium Mikroskopii Elektronowej Skaningowej i Mikroanalizy w Instytucie Nauk Geologicznych na Wydziale Geografii i Geologii UJ. Mikroskop został zakupiony ze środków Projektu Flagowego „Earth System Science Core Facility” w ramach realizacji założeń Priorytetowego Obszaru Badawczego Anthropocene. W wydarzeniu wzięli udział m.in. rektor elekt Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. Piotr Jedynak, prorektor ds. badań naukowych prof. dr hab. Piotr Kuśtrowski, były prorektor UJ prof. dr hab. Szczepan Biliński, wiceprezes COMEF-u dr inz. Bogusław Burak, prodziekani Wydziału Geografii i Geologii prof. dr hab. Michał Gradziński i dr hab. Patrycja Wójcik-Tabol, prof. UJ, kierownik Projektu Flagowego dr hab. Katarzyna Hąc-Wydro, prof. UJ, dyrektor Instytutu Nauk Geologicznych dr. hab. Mariusz Kędzierski, prof. UJ oraz goście z jednostek naukowych UJ i innych instytucji z Krakowa współpracujących z Laboratorium.