Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Trzecia edycja ogólnopolskiego Hackathonu "CU VALLEYHACK"

W dniach 27-29 stycznia 2023 zespół ING UJ "Mighty Boars" po raz pierwszy wziął udział w trzeciej edycji ogólnopolskiego Hackathonu "CU VALLEYHACK"

Trzeciea edycja ogólnopolskiego Hackathonu "CU VALLEYHACK"

W dniach 27-29 stycznia 2023 zespół ING UJ "Mighty Boars" po raz pierwszy wziął udział w trzeciej edycji ogólnopolskiego Hackathonu "CU VALLEYHACK" (https://cuvalley.com/), organizowanego przez Centrum Analityki KGHM. Łączna pula nagród wynosiła 120 tys. złotych i była to prawdopodobnie największa impreza tego typu w Polsce w tym roku.
W ramach prac zespołowi udało się pomyślnie zrealizować zadanie 3, którego celem było stworzenie systemu automatycznej estymacji poziomu wody w Odrze na podstawie danych hydrologicznych i meteorologicznych. Tym razem nie udało się zdobyć miejsca medalowego, ale dotarliśmy do mety z wynikiem 3.88/5.0 punktów. Niezwykle cieszy nas, że wykorzystaliśmy te same narzędzia i metody uczenia maszynowego co zwycięskie zespoły (XGBoost, Prophet i LSTM). Trzy dni intensywnej pracy połączonej z nauką uświadomiły chyba wszystkim, że przy odrobinie wysiłku zadania stawiane przez KGHM z pewnością są w zasięgu studentów ING.

Na głęboką wodę rywalizacji w branży IT wskoczyli w roku 2023 studenci ING UJ: Filip Gałka, Daniel Grzybczak, Mariusz Lemke i Anton Leśniewski. Asekurował i dopingował Robert Szczepanek.