Wyprawa Koła Naukowego Geologów Studentów UJ Maroko 2018

Wyprawa Koła Naukowego Geologów Studentów UJ Maroko 2018 jest drugą z rzędu, po zeszłorocznej, zakończonej sukcesem wyprawie na Islandię. Tym razem zdecydowaliśmy się na odwiedzenie południowej części Maroka, w której znajdują się słynne lokalizacje mineralogiczne i paleontologiczne. W naszym planie jest odwiedzenie takich miejsc jak Bou Azzer, znane z minerałów kobaltu, niklu i arsenu; Taouz i Mibladen w których poszukiwać będziemy m.in. wanadynitów, barytów, wulfenitów; Kerrouchen słynące ze znakomitej jakości agatów i azurytów. Oczywiście nie przegapimy lokalizacji paleontologicznych, znajdujących się na naszej trasie, takich jak Alnif, będące centrum poszukiwań i handlu trylobitami; poszukamy również ramienionogów na dewońskich rafach. Zobaczymy także tropy jurajskich dinozaurów w okolicach Imilchil. Prócz celów stricte geologicznych i poznawczych, naszym celem jest również integracja grupy oraz poznanie lokalnej kultury. Zapraszamy na naszą stronę https://www.facebook.com/Maroko-2018-KNGS-UJ-1101941296630611/, na której będziemy prowadzić relację na bieżąco z wyjazdu!

Naszymi patronami i sponsorami są:
Instytut Nauk Geologicznych UJ
Koło Naukowe Geologów Studentów UJ
Towarzystwo Geologiczne "Spirifer"
SpiriferMinerals.com
Wszystkim sponsorom bardzo dziękujemy za obdarzenie nas zaufaniem!

Annabergit, hałda kopalni Ait Ahmane, Bou Azzer fot. F. Dzielnicki

Kopalnia Bou Azzer Centre fot. F. Dzielnicki